Ткаени дизајни закрпи

Краток опис:

Плетени значка / етикета се направени од конец само на ткаени етикета разбои, зашиени во континуиран дизајн и да се постигне пофини детали во двете дизајн и текст на лепенка. кои се совршени solustion за кога ви треба екстра фини детали и поголема дефиниција која везови или пациентот не може да обезбеди. Тоа е одличен избор за помали значки како што може да се постигне поголема дефиниција, и помали детали. Како резултат на рамна површина што е исто така многу помалку подложни на триење и загревање. Прилагодено wov ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  prodution Опис

  Тагови производ

  Плетени значка / етикета се направени од конец само на ткаени етикета разбои, зашиени во континуиран дизајн и да се постигне пофини детали во двете дизајн и текст на лепенка. кои се совршени solustion за кога ви треба екстра фини детали и поголема дефиниција која везови или пациентот не може да обезбеди. Тоа е одличен избор за помали значки како што може да се постигне поголема дефиниција, и помали детали. Како резултат на рамна површина што е исто така многу помалку подложни на триење и загревање.

  Прилагодено ткаени закрпи може да се користи во речиси секој начин извезени закрпи може. Користење потенки теми кои се исткаени заедно наместо извезени излез на ткаенина, ова резултира со лепенка дека има мазна изглед без покрена текстура. Тие се идеални кога дизајнот е премногу детални и комплексни за да се постигне со процесот на везење. Тоа е исто така одличен начин да се постигне фотографски реализам. Човечки ликови, пејзажи, како и мал текст може да се репродуцира на помалите закрпи на некој начин е можно само на големи извезени закрпи.


 • Претходно:
 • Следно:

 • база ткаенини Граничниот & Поддржувајќи (2) процесот на производство Пакување и испорака

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!